Ako vybrať bezpečnostné dvere

Ponuka bezpečnostných dverí na našom trhu je veľmi široká a parametrov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť pri výbere podstatné, je veľké množstvo. Poďme sa bližšie pozrieť na čo by ste sa pri kúpe bezpečnostných dverí mali zamerať.

Dávajte si pozor na dôveryhodnosť dodávateľa

Pred výberom bezpečnostných dverí si overte či daná firma ktorá dvere ponúka má platnú Licenciu na poskytovanie Technickej služby a certifikáty ku všetkým ponúkaným výrobkom. Taktiež je dobré si zistiť, či existuje zastúpenie danej firmy vo viacerých mestách Slovenskej republiky a či tieto pobočky reálne existujú. Týmto môžete predísť situácií, kde sa v prípade vzniknutého problému nebudete môcť dovolať do záručného/pozáručného servisu. Najideálnejšie je si vybrať firmu ktorá má najbližšie zastúpenie pre predaj a servis maximálne do 50km od Vášho bydliska. Dôveryhodný predajca disponuje kamennou predajňou a nepredáva štýlom „podomového“ predaja, kde zvoní priamo na byty aby ponúkal bezpečnostné dvere. Pamätajte, že certifikácia výrobku je dôležitá ale serióznosť predajcu Vám nezaručí !      

Bezpečnostná trieda dverí

Pri výbere bezpečnostných dverí si voľte minimálne 3. bezpečnostnú triedu. Nižšou bezpečnostnou triedou nič nezískate a naopak zvolenie vyššej bezpečnostnej triedy je vhodné len pokiaľ v domácnosti skrývate veľmi cenné veci – 4. bezpečnostnou triedou najčastejšie zabezpečujeme bankové a štátne inštitúcie s požiadavkou na veľmi vysokú ochranu objektu.

Požiarna odolnosť dverí

Pri novostavbách sa automaticky vyžaduje požiadavka na protipožiarnu odolnosť dverí. Pri výmene starých dverí za nové bezpečnostné je vhodné myslieť aj na takúto úpravu dverí, hlavne v momente keď dvere oddeľujú dva priestory, medzi ktorými sa môže ľahko šíriť oheň.

Dizajn bezpečnostných dverí

Pri výbere bezpečnostných dverí je možné si zvoliť aj povrchovú úpravu dverí a celkový dizajn dverí. V našej ponuke nájdete povrchovú úpravu laminovanú, dyhovanú, alebo jednofarebná (vo farebnej škále RAL), prípadne si môžete zvoliť okrasných rámček v rôznych vzoroch a profiloch.

S novými dvermi je nutné vymeniť aj zárubňu

Pokiaľ chcete aby bolo zabezpečenie a tesnenie dverí sto percentné, je nutná montáž novej zárubne. Takáto zárubňa sa kotví a zalieva betónom.

 

Na našich stránkach nájdete množstvo rád a informácií o bezpečnostných dverách, ktoré by Vám mali pomôcť pri výbere tých správnych bezpečnostných dvier. Ak aj napriek tomu potrebujete pomoc pri rozhodovaní, neváhajte nás kontaktovať !

Naši partneri