Ako zistím či sú moje dvere naozaj bezpečnostné ?

Skontrolujte si certifikáty k takýmto dverám. Taktiež je vhodné skontrolovať a porovnať si názov výrobku uvedeného na Vašej faktúre s názvom uvedeného na štítku dverí – stretli sme sa už s prípadom kedy neseriózny predajca predal zákazníkovi iné dvere a iné mu namontoval.
Skontrolujte si všetky označenia uvedené na dverách a zárubni spolu s certifikátmi ktoré Vám boli predložené pred kúpou dverí. Taktiež si overte či daná firma disponuje Licenciou na prevádzkovanie Technickej služby. 

Ďalším znakom či ide o pravé bezpečnostné dvere môže byť jeden z nasledujúcich znakov:

  • Pravé bezpečnostné dvere vážia niekoľko desiatok kilogramov
  • Bezpečnostné dvere obsahujú oceľové platne, oceľový rám a oceľové výstuže po celom obvode
  • Bezpečnostné dvere sú označené štítkom ktorý je umiestnený priamo na dverách a štítkom umiestneným na zárubni
  • Bezpečnostné dvere sú osádzané vždy do novej zárubne, ktorá je zaliata betónom. Ak Vám osadia dvere do pôvodnej zárubne je to indikátor že niečo nemusí byť v poriadku. Taktiež ak Vám osadia novú zárubňu s tým že ju vyplnia len PUR penou, môžete si byť viac ako istý, že sa o bezpečnostné dvere nebude jednať.
  • V neposlednom rade je cena. Certifikované bezpečnostné dvere nestoja 400 eur vrátane zárubne a montáže. Ak Vám niekto za túto cenu ponúka bezpečnostné dvere, pravdepodobne ide o falošné bezpečnostné dvere z Číny či z Poľska.   

Naši partneri