Predaj a montáž trezorovej techniky

Trezory sú určené pre úschovu peňazí, cenností či zbraní ale i dôležitých dokumentov. Stávajú sa súčasťou domácností či firiem. Pred zakúpením trezora je nutné premyslieť na aký účel chcete trezor použiť a kde chcete daný trezor umiestniť.

V našej ponuke nájdete trezory od výrobcov:

Ponúkame Vám široký sortiment trezorov, trezorových skríň či sejfov na úschovu peňazí, cenností či osobných dokumentov. Obráťte sa na nás telefonicky: 0911 394 349 alebo e-mailom: info@dveresherlock.sk a my Vám na základe Vašich požiadaviek poradíme, ktorý typ trezora bude pre Vás najvhodnejší a obratom vypracujeme cenovú ponuku. S nami sa nemusíte báť o bezpečnosť či diskrétnosť - vlastníme licenciu na prevádzkovanie Technickej služby ktorá nás oprávňuje aj na montáž trezorovej techniky, okrem iného všetci naši pracovníci prechádzajú prísnym výberom a sú viazaní mlčanlivosťou.

 

Kompletnú ponuku trezorovej techniky nájdete aj na našom e-shope www.SykoraLock.sk

 


Ako postupovať pri výbere trezoru:

Hlavné parametre trezora:


Rozmery trezoru:

Ešte pred kúpou trezora je dobré sa zamyslieť nad výberom správnej veľkosti trezoru ale aj to kam ho chceme umiestniť. Kúpa trezoru je investícia na niekoľko rokov, preto treba myslieť na limitovaný priestor vo vnútri trezora. Je vhodnejšie kúpiť priestrannejší trezor nakoľko do menšie trezoru viac vecí nedáte. Vnútorný priestor trezoru býva variabilný s rôznymi prevedeniami – môže byť osadený výsuvnými policami, uzamykateľnými schránkami atď.

Hlavné problémy:

  • Niektoré trezory svoje dvere otvárajú len do uhlu 90°čo môže sťažovať vkladanie vecí.
  • Veľké trezory môžu mať problém pri nasťahovaní cez úzke priestor

 


Hmotnosť trezoru

Hmotnosť trezorov nemôžeme ovplyvniť a práve ňou sú trezory špecifické. Ak chceme zachovať požiadavky na bezpečnosť či protipožiarnu odolnosť odzrkadlí sa to hlavne na hmotnosti daného trezora. V zásade môžeme povedať, že platí fakt: „čím vyššia bezpečnostná trieda, tým je vyššia aj hmotnosť“.

Hlavné problémy:

  • Veľké trezory + ich obsah zaťažuje podlahy
  • V prípade pochybností si najskôr zaistite posudok statika na celú trasu sťahovania a na miesto inštalácie

 


Umiestnenie trezoru

Pri umiestnení trezoru dbajte na to aby nebol trezor vystavený na očiach. Trezor môže byť umiestnený ako :

Súčasť nábytku:
Vďaka nenáročnej inštalácii je nábytkový trezor vhodný do všetkých interiérov samostatne alebo ako súčasť nábytku. Primárnou funkciou trezoru je ochrana proti vypáčeniu. Nábytkové trezory je potrebné ukotviť k podlahe alebo ku stene.

V stene:
Stenové trezory sú vhodné hlavne v prípade potreby utajenia miesta umiestnenia trezoru, a ukrytia zabezpečovacích zariadení tak, aby nezasahovali do architektonickej kompozície interiéru. Výhodou je fixné zamurovanie do steny. Stenový trezor je ideálny pre podnikateľské subjekty či firmy, ktoré pracujú s peniazmi. Ak sa trezor neotvára pri každom vklade hotovosti, ide o tzv. vhadzovací stenový trezor.

V podlahe:
Podlahové trezory sú vhodné hlavne v prípade potreby utajenia miesta umiestnenia trezoru. Sú určené na zabudovanie do podlahy. Výhodou podlahového trezoru je jeho pevné osadenie, ktoré efektívne zabraňuje vypáčeniu. Trezor zabudovaný do podlahy je však náročnejší na inštaláciu a starostlivosť.

 


Certifikát k trezoru

Pri kúpe trezora je potrebné dbať na to či je trezor certifikovaný. Certifikát je zárukou toho že výrobok odpovedá určitej bezpečnostnej triede a odolá teda zlodejom po určitú dobu. Hlavnou normou pre trezory je Európska norma EN 1143 alebo Česka norma ČSN 906012. Certifikované trezory možné bez problémov poistiť a to podľa bezpečnostnej triedy na určitú čiastku.

 


Uskladnené veci v trezore

Pri kúpe trezora je potrebné zvážiť aj to čo v danom trezore plánujete uskladniť.
 
Cennosti a peniaze:
Cennosti a peniaze sú často iba malých rozmerov. Na ich bezpečnú úschovu je najvhodnejší malý trezor - nábytkový alebo stenový. Nábytkový trezor je svojím nenápadným vzhľadom ideálny do akéhokoľvek priestoru. Ukryť miesto zabudovania pred cudzími osobami sa dá vďaka stenovému trezoru.

Dokumenty:
Trezory na dokumenty poskytujú dokonalé bezpečie uloženým materiálom. Ukladací priestor trezorov je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám - napr. veľkosť priečinkov pre radenie šanónov. Pri uskladňovaní dokumentov sa odporúča výber trezoru s protipožiarnym prevedením.

Dátové nosiče:
Dátové trezory sú antistatické a ochránia pamäťové médiá ako napr. CD, DVD alebo USB zariadenia pred krádežou a požiarom. Odolnosť voči ohňu je garantovaná 120 minút. Výhodou trezorov je ich variabilita - vnútorné vybavenie a usporiadanie priečinkov je možné špecifikovať pri objednávke.

Zbrane:
Zbraňové trezory pre bezpečnú úschovu strelných zbraní a streliva zaručujú ochranu pred odcudzením a neoprávneným použitím. Výhodou je špecificky navrhnutý mechanizmus uzatvárania s použitím certifikovaného kľúčového zámku, vďaka ktorým obsah trezora nepredstavuje pre okolie žiadne riziko.

 


Zamykanie trezoru

K otváraniu trezorov sa v drvivej väčšine používajú tri kategórie trezorových zámkov alebo ich kombinácie. Zámok buď sám znemožňuje otvorenie dvere alebo zamyká rozvorový mechanizmus trezoru. Trezorové zámky sa delia do troch bezpečnostných tried: A, B, a C podľa Európskej normy EN 1300. Bezpečnostné triedy hovoria ako sú zámky bezpečné a ako náročné je zámky otvoriť. Trezorové zámky ktoré majú rovnakú bezpečnostnú triedu by mali byť rovnako bezpečné bez ohľadu na to či sú ovládané kľúčom, mechanickým číselníkom alebo elektronickou klávesnic

 

Trezorový zámok na kľúč:

Mechanický kombinačný zámok:

Elektronický zámok:

Biometrický zámok na odtlačok prstu:

Zámok na kľúč je základným prevedením trezoru. Trezorový zámok na kľúč je základná a najlacnejšia varianta zamykania trezoru. Hlavná nevýhoda zámku na kľúč je že so sebou musíte nosiť kľúče.  Trezorové kľúče majú zúbky, ktoré zrovnávajú stavítka v zámku. Podľa množstva takýchto zúbkov je možné odhadnúť bezpečnosť takéhoto zámku.

Populárny zámok, ktorý preberá niektoré výhody od zámku na kľúč a tiež niektoré od elektronických. Hlavnou výhodou je že nemusíte nosiť kľúče ani vymieňať batérie. Zadávanie kombinácie je ale dlhšie a niekoho môže odradiť systém točenia. Tento variant zamykania je najvhodnejší v prípade ak do trezoru nechodíte príliš často.

Elektronické zámky sú veľmi rýchle a pohodlné.  Menšou nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a potreba výmena batérií. Zadávacia klávesnica je možná v plastových a kovových prevedeniach. Tlačítka bývajú gumové alebo fóliové. Hlavnou výhodou týchto zámkov sú rôzne rozšírené funkcie ako sú: prístupy viacerých ľudí so svojimi kódmi, časové oneskorenie, vyhlásenie poplachu alebo výpis prístupov na počítači.

Biometria je jednou z najmladších technológií. Biometria je rozpoznávanie užívateľa pomocou špecifických znakov tela, napríklad podľa oka, prstu, ... Certifikované trezory so zámkom na odtlačok prstu majú vždy 2 zámky – jeden biometrický a druhý naozajstný zámok. Na trezore musí byť vždy aspoň 1 certifikovaný zámok. Zámky na odtlačok prstu sú len doplnkové.

 

Naši partneri