Systémy generálneho kľúča

Všetko o systéme hlavného a generálneho kľúča (SGHK)

Podstatou systému hlavného a generálneho kľúča je, že jediným kľúčom môžete otvoriť viaceré dvere a to na základe určených prístupových práv. Systém SGHK je vhodný nie len pre firmy ale aj pre domácnosti či bytové domy.

Výhody systému SGHK

 • Jeden kľúč namiesto celého zväzku
  Pomocou jedného kľúča otvoríte všetky dvere, do ktorých máte povolený vstup – zbavíte sa množstva kľúčov ako aj hľadania toho správneho.
 • Jednoduchá evidencia kľúčov
  S aplikáciou systému SGHK získate podrobný rozpis zhotovených kľúčov a im pridelené prístupové práva. Minimalizáciou počtu kľúčov získate vyššiu kontrolu.
 • Prehľad o prístupových právach
  Na základe prístupových práv riadite prístup osôb do priestorov. Rozpis práv Vám umožňuje detailný prehľad o tom, kto a kam má prístup.
 • Vysoká úroveň zabezpečenia
  Bezpečnostné cylindrické vložky s ochrannými prvkami zabránia násilným pokusom o vlámanie.
 • Ochrana kľúčov proti kopírovaniu
  Kľúče je možné objednávať iba u správcu systému, a to len po predložení príslušnej bezpečnostnej karty. V našej ponuke nájdete aj cylindrické vložky s celosvetovou ochranou kľúča proti kopírovaniu.

Pre koho je vhodný systém SGHK

Bytové domy: Vhodné aplikovať na spoločné priestory, priestory vyhradené len pre istý okruh osôb a s bytmi jednotlivcov. Príklad: Vchodové dvere + Vstupné dvere do pivnice.
Domy: Uplatnenie v domácnostiach, ktoré potrebujú selektovať prístup členov rodiny, prípade zamestnancov. Príklad: Vstupná brána + dvere od kôlne.
Firmy: Systém SGHK je využívaný najmä vo firmách, hoteloch, veľkých spoločnostiach, ...
 

Príklady využitia systému SGHK

Prípadová štúdia - firma

Generálny riaditeľ vlastní jeden generálny kľúč, ktorým dokáže otvoriť všetky prístupové dvere v celej firme (na každom oddelení vrátane zasadačky, svojej kancelárie, skladu, zamestnaneckých kancelárií a pod.). Generálnemu kľúču sú hierarchicky podradené hlavné kľúče s obmedzeným prístupom. Vedúci oddelení tak majú prístup všade tam, kde potrebujú v rámci svojho oddelenia, ale nedostanú sa do iných sekcií, ani napríklad do kancelárie riaditeľa. Hlavnému kľúču sú podradené skupinové kľúče, ktoré radovým zamestnancom umožňujú vstup iba do určených miestností v rámci oddelenia. Znemožnený prístup majú do riaditeľovej kancelárie, do zasadačky, aj do skladu.

Prípadová štúdia – domácnosť

Majiteľ domu má prístup do všetkých miestností a priestorov na svojom pozemku. Používa pri tom jeden generálny kľúč, s ktorým otvára a zatvára bránku, hlavný vchod, garáž, záhradný domček, prípadne aj svoju kanceláriu, kde má zbraň. Aby zabránil vstupu deťom do priestorov, ktoré predstavujú riziko, dá pre nich zhotoviť hlavný kľúč (podradený generálnemu) s prístupom k bránke, hlavnému vchodu a záhradnému domčeku. Rodina zároveň zamestnáva záhradníka, ktorý so svojím hlavným kľúčom otvorí iba bránku a záhradný domček. Tým sa cudzej osobe zamedzí nedovolený vstup do domu majiteľa. Systém hlavného a generálneho kľúča využijú aj dvoj a viac generačné domácnosti. Mladšia generácia tak získa súkromie aj keď býva so starými rodičmi a naopak.

 

Špecifikácia generálneho a hlavného kľúča (SGHK)

Ak potrebujete poradiť ako správne nastaviť kľúčový systém alebo už máte predstavu a potrebujete finalizovať Váš nápad, radi Vám pomôžeme. Po zaslaní všetkých podkladov Vám vypracujeme technickú špecifikáciu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou pri výrobe systému a spracujeme cenovú kalkuláciu a to všetko ZDARMA. Potom bude už len na Vás, či sa rozhodnete kľúčový systém zveriť do rúk práve nám.

Aký je postup pri tvorbe SGHK

 

 

1. Súpis dverí
Uveďte všetky dvere v objekte, kde sa má systém používať.
Tip: Postupujte podľa pôdorysu budovy. Začnite všetkými vstupnými dverami a pokračujte po jednotlivých poschodiach.

2. Súpis držiteľov kľúčov
Uveďte všetky osoby, ktoré majú obdržať kľúče.
Tip: Na úvod zoznamu uveďte generálny kľúč a kľúče s najširšími právami, následne zoznam zamestnancov podľa hierarchie/oddelení a nakoniec kľúče s prístupom do jednej miestnosti. Každý kľúč môže mať vlastné interné značenie, napr. GK (generálny kľúč) alebo EK (kľúč pre ekonóma).

3. Priraďte jednotlivým osobám prístupové práva
Vyznačte pri jednotlivých osobách krížikom, kam majú mať dané osoby prístup.
Tip: Odporúčame ako prvé vyplniť prístupy k bezpečnostným vložkám v dverách, cez ktoré budú môcť prejsť všetci zamestnanci, následne prístupy s veľkým počtom zamestnancov, napr. dvere na začiatku poschodia, spoločné vložky pre celé oddelenia a pod.

Typy kľúčov pri tvorbe plánu SGHK:

 • Generálny kľúč – Kľúč, pomocou ktorého otvoríte všetky dvere v systéme (zväčša ho vlastní generálny riaditeľ, riaditeľ) Označenie v pláne SGHK: „G“
 • Hlavný kľúč – Kľúč otvára niekoľko dvier/ zámkov (zväčša ho vlastní vedúci úseku, vrátnik). Napríklad: Hlavný kľúč môže mať prístup k dverám ekonomického oddelenia, WC, zasadačky, svojej kancelárie, ale nie do kolegovej kancelárie či do kancelárie generálneho riaditeľa). Označenie v pláne SGHK: „H1, H2, H3, ...“
 • Vlastný kľúč – Tento kľúč otvára len jednu cylindrickú vložku/ zámok. Označenie v pláne SGHK: „V“ a číslom pozície vložky v rozpise (napríklad „V1“ je vlastný kľúč na 1. pozícii)

Porovnanie bezpečnostných vložiek pre SGHK

Mul-T-Lock

 

Interactive+

ClassicPro

MT5+

Integrator® 

7x7® 

Bezpečnostná trieda

Životnosť cyklov 100 000 100 000 100 000 50 000 50 000
Odolnosť voči vyhmataniu planžetou Áno Áno Áno Áno Áno
Odolnosť vytrhnutiu bubienka  Áno Áno Áno Áno Áno
Odolnosť voči odvŕtaniu Áno Áno Áno Áno Áno
Nemožnosť nelegálneho kopírovania Áno Áno Áno Áno Nie
Možnosť vložiť kľúč z oboch strán Áno Áno Áno Áno Áno

 

EVVA

 

MCS

FPS (CPS)

4KS

ICS

EPS-M

Bezpečnostná trieda

 

 

 

 

 

Odolnosť voči vyhmataniu planžetou Áno Áno Áno Áno Áno
Odolnosť vytrhnutiu bubienka  Áno Áno Áno Áno Áno
Odolnosť voči odvŕtaniu Áno Áno Áno Áno Áno
Nemožnosť nelegálneho kopírovania Áno Áno Áno Áno Áno
Možnosť vložiť kľúč z oboch strán Áno Áno Áno Áno Áno

 

FAB

 

FAB 3000/ 3000HD

FAB300 / 300HD

Bezpečnostná trieda

Odolnosť voči vyhmataniu Áno Áno
Odolnosť voči odvŕtaniu Áno Áno
Nemožnosť nelegálneho kopírovania Áno Áno
Možnosť vložiť kľúč z oboch strán Áno Áno

 

 

Naši partneri